Yazma Disiplini

Yazma Disiplini

Bu domain yaklaşık 2 yıldır bende, bu da demek oluyor ki 2 yıldır salak gibi para ödüyorum. Bahsettiğim süre içerisinde 4-5 kez kullanma girişimim oldu, daha doğrusu kodlama becerimi geliştirebilmek için denek olarak kullandım. Yazdığım içerikler de bir elin parmaklarını geçmedi. Şimdi ben ocak dışı mıyım?

Kendimi blog tanrılarına havale ediyorum. Onlar ciddiyetle benim hakkımda hüküm versinler, benim başka işlerim var. Daha Spotify'ın Haftalık Keşif için önerdiği parçaları dinlemedim, yormayın beni.

Çocukken kara kaplı bir günlüğüm vardı. Şimdilerde içeriğini hatırlamıyorum ama saçma salak yazılar yazdığıma eminim. Ben bir gün bu günlüğü okulda unuttum. Hocam almış, üşenmemiş okumuş. Ertesi gün ailemi okula çağırdı, bu çocuğun psikolojik sorunları mı var demiş. Ya 18 yaşından küçük insanın ne sorunu olabilir? O dönem tek derdim sinema parası biriktirmekti.

Annem eve gelip bana sordu, "Senin psikolojik sorunların mı var?". Annem çok açık sözlüdür.

Bunu neden anlattım? Çünkü hayatımda düzenli yazı yazdığım tek dönem o zamandı. Şimdilerde profesyonel olarak yaptığım işi saymıyorum, o ayrı. Kişisel blog tutma meselesi her zaman iyi bir disiplin gerektirir. Formül çok, önemli olan hangisini benimseyeceğin. Günümüz dünyasında anonim de kalamıyorsun zaten, bari hepinizin önünde kendime söz vereyim, belki tutarım.

  • Kural 1: Gözlemleri aktar, kısa, sade ve açık olsun.
  • Kural 2: Kendinden bahsetme, saçmalamanın gereği yok.
  • Kural 3: Bu ikisini unutma ve haftada en az 2 yazı gir. 

Şimdi pratik zamanı.